Гвардиола ќе добие нов фудбалер од 100 милиони евра?

by
2 минути читање

Се работи за ѕвездата на Баер Леверкузен, Муса Диаби кој има одлична сезона и го привлекува вниманието на гигантите.

Крилниот напаѓач има 10 гола и пет асистенции во досегашниот дел од сезоната.

Леверкузен за него бара 100 милиони евра, а се чини дека таа сума за Манчестер Сити нема да биде проблем доколку Пеп Гвардиола навистина го посакува овој фудбалер.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани