Гвардиола: Кансело сакаше да игра на секој меч, се надевам дека ќе го добие тоа во Баерн

by
1 минути читање

Се зборува дека Кансело и Гвардиола ги нарушиле односите во последно време, па затоа бекот си замина.

На денешната прес-конференција Пеп зборуваше и за Кансело, а од неговото излагање може да се насети каде бил проблемот.

„Кансело сакаше секогаш да игра, му беше потребно да игра за да биде среќен. Сакаше да игра на секој натпревар и се надевам дека тоа ќе може да го има во Баерн“, вели Пеп.

„Не знам што ќе се случи со него следната сезона. Нема да кажам лош збор за неговата работа, пасија и вештини“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани