Горан Симов е нов тренер на Македонија Ѓорче Петров

by
1 минути читање

Симов беше дел од тимот на Македонија Ѓорче Петров кој го освои Купот на Македонија во 2006 година.

„Горан Симов е нов шеф на стручниот штаб. Освојувачот на првиот куп од 2006 година како голман, сега доаѓа како шеф на стручниот штаб. Горан Симов стави потпис на едногодишна соработка“, се вели во соопштението на клубот.

Симов тренерската кариера ја почна во Силекс со кој триумфираше во купот во 2021 година, лани беше тренер и на Вардар во Втората лига, но не ја заврши сезоната. Македонија Ѓорче Петров ќе биде негов трет предизвик.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани