Голманот на Баер: Новава генерација на фудбалери нема почит, мислат дека имаaт поголем к*р од другите!

by
1 минути читање

Баер Леверкузен и
Монако синоќа одиграа возбудлив натпревар, гостите со гол во судиското
надополнување стигнаа до триумф од 2-3.

По последниот
свиреж на судијата, настана мешаница на теренот, играчите и персоналот на двата
клуба се влечеа и туркаа.

Ова беше причина
за голманот на домаќините да излезе со интересна изјава.

„Таква е новата
генерација на фудбалери, не знаат како треба да се однесуваат, не знаат што значи
почит за противникот. Се однесуваат како деца, навистина се однесуваат како
деца, мислат дека имаат поголем к*р од другиот. Ова е неверојатно“
– рече Лукаш
Храдецки.

„Прилично сме мотивирани
за реваншот по тоа што се случи по крајот на натпреварот“.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани