Гол на Барди, Македонија води по првото полувреме против големата Англија (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Во 39. минута од мечот Миовски доби лакт во шеснаесетникот од Рико Луис, судијата по прегледување на снимката досуди пенал за нашата репрезентација.

Барди го промаши пеналот, Пикфорд го одбрани неговиот удар, но одбиената топка дојде до нашиот фудбалер кој погоди за предност на Македонија од 1-0.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани