Гол и асистенција за Ѓорѓев за победа на Шафхаузен (ВИДЕО)

by
0 минути читање

Македонецот најпрво асистираше по 20 минути игра, а на крајот ја завери победата постигнувајќи го голот број три на Шафхаузен на овој натпревар.

Ова беше деби гол за Ѓорѓев во дресот на Шафхаузен каде во јануари пристигна од Грасхоперс. Досега има четири асистенции.

Шафхаузен се бори за влез во најдобрата швајцарска лига. Во моментов е веднаш за водечката двојка.

Најдобрите моменти од натпреварот можете да ги видите на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани