Го победи Челси и си заработи договор од Саутемптон

by
1 минути читање

Рубен Селес кој веќе работеше во клубот, беше назначен за привремен тренер додека Саутемптон не го одбере новиот предводник на тимот.

Но, шпанскиот стратег максимално ја искористи шансата, успеа да го победи Челси на Стемфорд Бриџ, по што клубот го „почести“ со договор.

Саутемптон денеска потврди дека Рубен Селес е именуван за тренер на првиот тим до крајот на сезоната.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани