Го добија Арсенал во ФА Купот и славеа како да освоиле трофеј (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Сатон јунајтед настапува во Националната лига, петтата по ранг англиска лига. Таму се бори за опстанок но во ФА купот ги доживува најдобрите моменти во историјата.

Откако го поминаа Лидс, ждрепката им го даде Арсенал за следен противник и тоа на нивниот Гандер Грин Лејн стадион.

Погледнете како фановите на Сатон ја примија веста дека Арсенал е нивниот следен противник во ФА Купот:

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани