Гигс: Би сакал да го видам Бејл во Манчестер јунајтед, но…

by
1 минути читање

Манчестер
јунајтед се обиде да го ангажира Велшанецот кога тој беше дел од Тотенхем, а се
шпекулира дека Герет Бејл летоска одново ќе биде желба на најтрофејниот клуб од
Англија.

Рајан Гигс
постакува да го види играчот на Олд Трафорд, но мисли дека неговиот сонародник
е среќен во Мадрид и нема да замине.

„Како фан на
Манчестер јунајтед, би сакал да го видам во Премиерлигата, навивачите ќе го
обожаваат
– вели легендата
на „Црвените Ѓаволи“.

„Но ми изгледа
дека е среќен во Мадрид, па мислам дека нема да замине од Реал
.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани