Фоден и Силва донесоа победа за Сити против Њукасл (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Њукасл беше рамноправен во голем дел од мечот, но за разлика од нив, домаќините ги искористија шансите и дојдоа до трите бода.

Резултатот беше отворен во 15. минута кога по асистенција од Родри, Фил Фоден даде гол за водство на Манчестер Сити од 1-0.

Конечните 2-0 ги постави Бернардо Силва со погодок во 67. минута од натпреварот.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани