Фенербахче не го пријави Алиоски за Лига Европа

by
1 минути читање

Во текот на јануари се шпекулираше дека Фенербахче сака да се ослободи од Алиоски, конкретна потврда за тоа стигна сега откако клубот не го пријави за пролетниот дел од Лига Европа.

На местото од Алиоски е пријавен новиот лев бек на Фенербахче, Жајден Остерволд.

Доколку македонскиот фудбалер остане во Фенербахче, ќе може да игра само во домашните натпревари во Турција.

Престојот на Алиоски во Фенербахче е уште еден доказ дека грешка беше заминувањето од Лидс.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани