Фати бараше да шутира пенал, Торес му ја криеше топката и на крајот промаши цел гол (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Барселона стигна
до трите бода против Валенсија, но доколку не освоише три бода, Феран Торес ќе
имаше многу за објаснување.

На стартот од
второто полувреме, Барселона доби пенал по кој настана мешаница за тоа кој да
го изведе. Ансу Фати побара да бие од белата точка, но Феран Торес му ја криеше
топката и превзеде одговорност.

Поранешниот
фудбалер на Валенсија на крајот само се избрука, биеше многу лошо и го промаши
целиот гол.

За среќа гостите
не знаеа како да казнат и покрај тоа што имаа играч повеќе половина час.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани