Енрике полн со оптимизам: Ако ПСЖ можеше да ни даде четири, ние можеме да им даде шест!

by
1 минути читање

„Каталонците“ се
пред невозможна мисија, утре пред своите фанови треба да направат историски кам-бек за да го продолжат настапот во Лигата на Шампионите.

Никој се нама
вратено од 4-0 негатива по првиот натпревар, но Луис Енрике е полн со
оптимизам.

„Убеден сум дека
во еден период од натпреварот ќе бидеме блиску до остварување на потребниот
резултат
– рече тренерот
на Барса на денешната прес конференција.

„Ако тие ни дадоа
четири гола, тогаш ние можеме да им дадеме шест. Ова е двомеч, па се наоѓаме
на половина. Во текот на 95 минути многу работи можат да се случат
.

„Треба да бидеме
смирени, не треба да полудиме и да мислиме дека мораме да дадеме толку и толку голови
до таа и таа минута
.

„Немаме што да
загубиме, можеме само да добиеме
.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани