Елмас го следеше првиот тренинг на Работнички (ФОТО)

by
1 минути читање

Работнички ги стартуваше подготовките за новата сезона во Првата лига. Амбициите се да се остави подобар впечатокот отолку во сезоната која измина, а тоа треба да биде направено под водство на новиот тренер, Љупчо Марковски Калц.

Спортскиот директор Горан Станковски го поздрави новиот тренер Љупчо Марковски и им посака многу здравје на фудбалерите.

Тренингот го следеше и Елиф Елмас кој токму од Работнички излезе во фудбалска Европа.

Фото: ФК Работнички

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани