„Елмас е пример за сериозност, дојде како небрусен дијамант, а сега сјае“

by
1 минути читање

Елмас е трет стрелец на Наполи, настапи на 22 од 23 натпревари во Серија А, ги импресионираше сите, иако само седум пати беше стартер.

Големи пофалби за Елмас пристигнаа од италијанскиот новинар Фабио Кареса.

„Елмас е пример за сериозност! Кога дојде во Наполи беше посочен како небрусен дијамант, а сега веќе почна да сјае како вистински. Сега е вистински дијамант. И треба да им се честита на сите, посебно на Лучано Спалети. Најмногуи за тоа колку позитивна енергија дава клупата“, рече Кареса.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани