Џабе им се парите, ниту една англиска екипа не победи во првата осминафинална рунда од ЛШ!

by
1 минути читање

Премиерлигата има убедливо најбогати клубови, јазот со клубовите од другите лиги постојано се зголемува. Но инвестициите кои ги прават, не се одразуваат и на теренот, барем тоа не го видовме во првите осминафинални натпревари.

Ливерпул, Тотнем и Челси ги загубија своите натпревари, а Манчестер Сити вечерва одигра нерешено кај Лајпциг.

За разлика од англиските екипи, Италија има три претставника во нокаут фазата и сите три ги добија своите први осминафинални мечеви. Милан, Наполи и Интер.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани