Димитриевски: Пресметката против Црна Гора за мене е посебен меч

by
1 минути читање

Македонија утре
во 18 часот ќе се сретне против Црна Гора на вториот контролен натпревар во
Анталија.

„За мене ова е
посебен меч, бидејќи моето деби во репрезентацијата беше во победата над Црна
Гора од 3-1 во Скопје“
– вели Столе Димитриевски.

„Концентрацијата
и фокусот во завршнцата од натпреварите мора да ни биде на повисоко ниво затоа
што често примаме голови во последните 15-20 минути.

„Мораме да бидеме
посконцентрирани и пофокусирани за да стигнеме до победа. Креираме шанси за
гол, но треба и да ги реализираме“.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани