Димитриевски нема да брани против Малта, повреден е!

by
2 минути читање

Димитриевски се повреди во финишот од првиот дел против Италија, му се укажуваше долга лекарска помош, но реши да продолжи и да го брани мечот до крај.

Сепак последните информации од нашиот табор велат дека Столе Димитриевски нема да може да брани против Малта.

Утре уште еднаш ќе биде проверена состојбата на Димитриевски, но како што сега стојат работите, тој не е во состојба да брани.

На голот ќе биде Дамјан Шишковски, 28-годишниот голман кој брани за Докса од Кипар. За него ова ќе биде јубилеен десетти настап за сениорскиот тим.

Мечот меѓу Малта и Македонија се игра утре (вторник) со почеток од 20:45 часот.

@2024 – Сите права задржани