Димитриевски: Не сум потпишал за Валенсија, сакам да останам во Рајо

by
2 минути читање

Актуелниот договор на Димитриевски со Рајо Ваљекано истекува по крајот на оваа сезона, па чести се шпекулациите кои го поврзуваа со заминување.

Последно беше дека се договорил со Валенсија, но тој сега негира дека тоа е така. Негов приоритет е да остане во Рајо Ваљекано.

„Не се вистина шпекулациите дека сум се договорил со Валенсија. Во изминатите години имаше многу шпекулации за мојата иднина. Сè уште водиме преговори, сакам да останам, но ќе видиме што ќе се случи. Не сум потпишал со никого“, кажа Димитриевски за „Марка“.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани