„Дејли-Мејл“ направи тим на Југославија, во него нема ниту еден Македонец (ФОТО)

by
1 минути читање

Во тимот има по четири фудбалери од Србија и Хрватска и по еден од Словенија, Црна Гора и Босна и Херцеговина.

Од Србија се Душан Тадиќ, Душан Влаховиќ, Сергеј Милинковиќ-Савиќ и Никола Миленковиќ, од Хрватска се Лука Модриќ, Јошко Гвардиол, Матео Ковачиќ и Иван Перишиќ. Јан Облак е од Словенија, Стеван Савиќ од Црна Гора и Един Џеко од Босна и Херцеговина.

Статијата на „Дејли Мејл“ можете да ја прочитате ТУКА.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани