Де Лаурентис потврди: Осимен и Кварацхелија само за луди понуди може да заминат од Наполи!

by
1 минути читање

Наполи е вистински хит оваа сезона, не само во Серија А, туку и во Лигата на шампионите. Осимен и Кварацхелија се двајцата играчи кои импресионираат најмногу иако целиот состав на Наполитанците игра на високо ниво.

„Квара и Осимен? Нема да биде тешко да ги задржиме нашите најдобри фудбалери, добри сме со договорите, но никогаш не вели никогаш во случај на луди понуди. Мислам дека тие долго време ќе останат со нас“, вели Де Лаурентис.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани