Дарко Велковски пред преселба во Турција

by
1 минути читање

Договорот на Велковски со Ријека истече, тој е слободен играч и може да бира каде ќе ја продолжи кариерата.

Според турскиот новинар Осман Ченгиз, Анкарагучи е заинтересиран за македонскиот дефанзивец. Овој клуб во минатата сезона беше најдобар во втората турска лига и сега има амбиции подолго да се задржи во елитата.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани