Челси денеска преговара со Бенфика за Енцо Фернандез

by
1 минути читање

Во самиот финиш од преодниот рок Челси ќе направи уште еден обид за да дојде до услугите на Енцо Фернандез.

Информациите велат дека за денеска се закажани преговори меѓу двете страни. Бенфика сака 120 милиони евра колку што е откупната клаузула за Енцо, Челси е подготвен да ја даде таа сума, но ќе се обиде да издејствува плаќањето да биде на рати.

Бенфика игра тврдо и сака веднаш да биде исплатена сумата, па некој од двата клуба мора да попушти за да се случи договор.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани