Чави: Вратата за Меси во Барселона е отворена, од него зависи дали ќе се врати

by
2 минути читање

Меси ви изминатите денови беше во Барселона да се види со негови пријатели, а беше објавено и дека Аргентинецот се сретнал со таткото на Лео.

Поради ова и Чави на денешната прес-конференција доби прашање за евентуалното враќање на Меси.

„Меси знае дека Барселона е негов дом и вратите се отворени, тоа сум го кажал многу пати. Тој ми е пријател, ние сме во постојан контакт, потенцијално враќање ќе зависи само од него. Лео е најдобриот фудбалер во историјата, тој секогаш би се вклопил во составот“, изјави Чави.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани