Чави ја понижи ѕвездата на Манчестер јунајтед или само искрено заборави: Тоа момчето од Португалија…

by
1 минути читање

Во пресрет на
гостувањето на „Олд Трафорд“, Чави седна на разговор со Тајмс и имаше многу
пофални зборови за Ерик тен Хаг.

„Тој е навистина
добар, ми се допаѓа многу. Изгради квалитетен тим и го вади максимумот од сите
играчи. Поставуава одлични тактики и на добар начин ја менаџира соблекувалната. Играчите
го прикажуваат најдоброто од себе. Видете што прават Рашфорд, Санчо, тоа
момчето од Португалија (Бруно Фернандеп) или Фред“
– рече Чави.

Но навивачите на
Манчестер јунајтед веднаш му замерија на Чави за начинот на кој го ослови Бруно
Фернандеш, и сметаат дека на овој начин го понижил фудбалерот од средниот ред,
па се надеваат дека Португалецот со добра партија ќе се погрижи тренерот на
Барса да не му го заборави името следниот пат.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани