„Бомба, бомба“ – глупава шега предизвика хаос и паника помеѓу навивачите на Јувентус на Пјаца Сан Карло (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Лоша вечер за фановите на „Старата Дама“, покрај поразот во Кардиф, се случи
и инцидент во Торино каде има неколкумина повредени.

На Пјаца Сан Карло преку 20.000 луѓе го следеа деулот помеѓу Јувентус и
Реал Мадрид, и една глупава шега предизвика хаос и паника.

Кон финишот од натпреварот, некој фрлил петарда и почнал да вика „бомба,
бомба“ па навивачите почнале да бегаат и настанало стапмедо.Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани