Благоја Милевски ја доби најдобрата роденденска честитка

by
1 минути читање

Благоја Милевски е запишан во историјата на македонскиот фудбал како селекторот кој прв однел наша репрезентација на големо натпреварување кога со Македонија У21 се пласираше на Европскиот шампионат.

Голем дел од таа генерација сега игра под негово водство во сениорскиот состав и не престанува да прави чуда.

Вчерашната сензација во Палермо се случи на ден пред роденденот на Благоја Милевски. Тој денеска полни 51 година, а подарокот му стигна вчера. Победа над Европскиот шампион и меч со Португалија за пласман на Светско првенство.

Среќен роденден селекторе!

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани