Белингем: Адејеми е незадржлив, лета по теренот, малкумина во светот можат да го сопрат

by
1 минути читање

Борусија Дортмунд со 1-0 го победи Челси во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите. 

Погодокот беше дело на Карим Адејеми кој го претрча речиси целиот терен и во соло акција даде гол, особено импресивно беше како го помина Енцо Фернандез.

„Адејеми е исклучително брз. Кога ќе ја добие топката во ситуација еден на еден тој е незадржлив, малкумина играчи во светот можат да го сопрат. На стартот кога дојде му беше тешко, но сега едноставно лета по теренот“, изјави Белингем.

Адејеми има 21 година, тој минатото лето во Дортмунд пристигна од Салцбург. Се работи за уште еден талент кој се чини дека за некое време ќе ја наполни касата на германскиот клуб.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани