Бејл се врати со погодок во победата од 2-0 над Еспањол (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Зинедин Зидан
направи неколку промени во составот, но и покрај тоа, „Кралевите“ немаа мнгогу
проблеми со Еспањол.

На систенција на
Иско, Алваро Мората во 33. минута со глава погоди за 1-0.

Трите бода ги
осигура повратникот Герет Бејл, кој 88 дена беше надвор од стрјот поради
повреда.

Велшанецот во 83.
минута реализираше еден контра напад за конечни 2-0.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани