Барса повеќе од половина час играше со фудбалер помалку, но ја победи Валенсија (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Барса поведе уште во 15. минута кога Рафиња постигна гол со глава по асистенција од Бускетс.

Во 55. минута можеше да биде 2-0, но Феран Торес не реализираше од белата точка.

Драмата се зголеми четири минути подоцна кога Араухо доби црвен картон, Барселона остана со фудбалер помалку.

Но и покрај тоа, каталонците успеаа да ја сочуваат предноста до крајот на мечот и да се израдуваат на уште една победа од 1-0.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани