Барди: Секој пораз боли

by
1 минути читање

Капитенот на македонската репрезентација, Енис Барди вели дека секој фудбалер го дава максимумот за Македонија, но не може да се победува секогаш во фудбалот.

„Не боли секој пораз. Но, мора да мислиме напред. Јас можам да гаранирам дека секој играч го дава максимумот, но фудбалот понекогаш е таков. Мора да се оди напред и да одиме кон нашата цел. Мора да продолжиме да играме добро, а атмосферата во тимот уште е истата и посакуваме подобри резултати“, вели Енис Барди.

Натпреварот меѓу Македонија и Гибралтар се игра утре (недела) со почеток од 18 часот.

Фото: ФФМ

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани