Бајрами со убав гол во 92. минута го „расплака“ Кремонезе (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Сасуоло и Кремонезе одиграа интересен натпревар со пет голови кој заврши со победа на домаќините од 3-2.

Со головите на Лориенте и Фратези, Сасуоло имаше водство од 2-0 по првото полувреме, но работите се променија во вториот дел.

Десерс даде голови во 62. и 83. минута за израмнување на 2-2. Кремонезе беше рамноправен противник, но попушти на крајот.

Бајрами во 92. минута постигна убав гол за победа на Сасуоло од 3-2.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани