Бабунски постигна два гола за победа на Дебрецин! (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Бабунски во 27. минута најпрво погоди со глава за водство од 1-0. Но на почетокот од вториот дел Хонвед постигна два гола и го сврте мечот.

Во 72. минута Бабунски даде гол од огромна далечина искористувајќи една голема грешка на домашниот голман.

Во самиот финиш Дебрецин даде уште еден гол и дојде до победа од 3-2.

Бабунски го дели четвртото место на листата на најдобри стрелци во унгарското првенство со девет постигнати гола. 

Првиот гол на Бабунски можете да го видите на овој ЛИНК.

Вториот гол на Бабунски можете да го видите на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани