Атанасов: Кога играме за Македонија даваме сè од себе

by
2 минути читање

Јани Атанасов беше во стартниот тим на мечот против Малта и вели дека го оставиле срцето на терен за Македонија.

„Се чувствуваме изморено, но дадовме сè од себе, на терен го оставивме срцето. Делувавме одлично на теренот и на крајот освоивме три бода. Покажавме дека може да се соочиме со голем притисок, кога се игра за Македонија даваме сè од себе. Ги исполнивме сите задачи на селекторот и бевме подобри во завршницата“, кажа Атанасов.

@2024 – Сите права задржани