Ашковски поради повреда ги пропушта натпреварите во Анталија

by
1 минути читање

Ашковски веќе три недели има повреда на скочниот зглоб, но се појави на подготовките во Анталија.

Беше на физикална терапија, но тој процес за закрепнување се покажал дека е недоволен за навреме да се опорави. Тој ќе ги пропушти и двата пријателски натпревари.

Бекот се враќа во својот клуб Алашкерт, Ерменија и таму ќе ја продолжи рехабилитацијата.

Македонија на 22. март игра со Молдавија, а на 25. март со Црна Гора. 

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани