Артета објасни која била разликата помеѓу Арсенал и Манчестер Сити

by
1 минути читање

Во дуел на двете водечки екипи во Премиерлигата, Манчестер
Сити со 1-3 славеше на гостувањето кај Арсенал и го скокна ривалот за титулата
на табелата.

Но и покрај поразот, Микел Артета вели дека сега особено
верува во освојување на титулата и објасни која била разликата помеѓу двата
тима.

„Сега верувам повеќе отколку пред натпреварот“ – вели
тренерот на Арсенал.

„Со нивото на игра и перформансит кои ги прикажавме, имавме
чувство дека можеме да ги победиме, барем додека тие не го постигнаа вториот
гол“.

„Им подаривме три гола, на крајот им го подаривме
натпреварот. Одредени грешки, на ова ниво, не можете да си ги дозволите“.

„Разликата беше во шеснаесетникот, тие имаа три шанси и ги
реализираа. Ние имавме шанси и не успеавме да ги претвориме во гол“.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани