Алиоски постигна гол со шут надвор од шеснаесетникот (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Ал Ахли загуби уште еден меч и во моментов се наоѓа на средина на табелата, бодовно поблиску до дното отколку до врвот.

Но за нас е важно што Алиоски беше стрелец на погодокот за нив.

Нашиот фудбалер погоди со шут надвор од шеснаесетникот во 84. минута и ги постави конечните 1-2.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани