Алиоски може да игра во Лигата на шампиони, Трабзонспор го обновува интересот за Македонецот

by
1 минути читање

Минатото лето,
неколку клубови пројавија интерес за услугите на Езгјан Алиоски, еден од нив
беше Трабзонспор, но на крајот, Македонецот реши да оди на печалба во Саудиска
Арабија.

Една година
подоцона, Езгјан Алиоски одново е на радарот на Трабзонспор, кој сега може да
му понуди и настап во Лигата на шампиони откако стигна до титуалта во
првенството на Турција.

Трабзонспор сепак
сега ќе има потешка задача бидејќи ќе треба да преговара и со Ал Ахли и да плати
обесштетување за услугите на левиот бек.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани