Алиоски: Англија е фаворит, но ние не се предаваме!

by
2 минути читање

Алиоски вели дека ова е пособен момент особено за оние фудбалери на Македонија кои никогаш не играле на Олд Трафорд.

„Ова е специјален момент за сите, посебно за играчите кои се првпат во Англија и гледале натпревари на овој терен од Лигата на шампионите и од Премиер лигата. Сите ќе уживаат, а ако сме подготвени ментално и имаме дисциплина, можеме да направиме нешто тука. Сите знаеме дека нема да биде лесно, дека Англија е голем фаворит, ама ние никогаш не губиме надеж и не се предаваме. Затоа дојдовме тука, да играме“, изјави Алиоски.

@2024 – Сите права задржани