Ако го помине Линколн, Шкупи ќе игра со Динамо Загреб

by
0 минути читање

Шкупи игра со Линколн од Гибралтар во првото квалификациско коло од Лигата на шампионите, а доколку помине во второто, таму ги чека тимот на Адеми и Ристовски, Динамо Загреб.

Првите мечеви од второто квалификациско коло во ЛШ се играат на 19 и 20 јули, реваншите се седум дена подоцна.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани