Академија Пандев се засили со Марко Ѓорѓиевски

by
0 минути читање

Ѓорѓиевски во Академија Пандев пристигнува од Шкупи каде минатата сезона играше како позајмен од Вождовац.

Тој минатата сезона настапи на 26 меча во Првата лига и постигна четири голови, а имаше и седум асистенции.

Марко Ѓорѓиевски покрја Шкупи и Вождовац, има играно и за Борец и Раднички.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани