Адеми и Ристовски се најдоа во идеалниот тим на сезоната во Хрватска (ФОТО)

by
0 минути читање

Дури шест фудбалери на Динамо Загреб се најдоа во најдобриот тим на сезоната во хрватската лига, а двајца од нив се македонските репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани