Адејеми го врати Фернандез во Аргентина, најскапиот фудбалер во Премиерлигата служи за мајтап (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Борусија Дортмунд обезбеди предност од 1-0 по првиот натпревар од осиминафиналната пресметка со Челси, херој на „милионерите“ е Карим Адејеми, кој претрча цел терен и постигна гол.

Напаѓачот прелесно го помина Енцо Фернандес, или поточно го претрча како брз воз, па најскапиот фудбалер во Премиерлигата служи за мајтап на социјалните мрежи.

Чести се коментарите дека Адејеми го вратил Фернандез во Аргентина, или дека Германецот направил рекордното засилување на Челси да изгледа како желка.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани