Аргентина победи во Боливија прв пат по 15 години, Меси сакаше да се тепа по мечот (ВИДЕО)

Поради високата надморска височина, тешко е да се гостува во Боливија, многу репрезентации го почувствувале тоа на свој грб, особено Аргентина која таму има претрпено и пораз од 6-1.

И синоќешниот меч за Аргентинците не почна добро, Боливија со гол на Морено во 24. минута поведе со 1-0.

Пред самиот крај на првиот дел, Лаутаро Мартинез постигна еден среќен гол за израмнување на 1-1, а во 79. минута нововлезениот Кореа донесе победа за Аргентина од 2-1.

По мечот Меси ги загуби нервите и тргна да се тепа со луѓе од противничкиот табор.

„Оди еби се. Што сакаш ќелавицо“, му велеше Меси на еден од стручниот штаб на Боливија.