ФК Гостивар се пожали: Општината не ни го дава стадионот

by Стефан
1 минути читање

Eкипата на ФК Гостивар се пожали дека не добиле право на користење на стадионот во овој град.

Клубот јавно се пожали од градоначалникот Арбен Травари и информираше дека во изминатите три години инвестирале стоици илјади евра и дека добиле уверување дека ќе им биде даден стадионот, сепак досега тоа не се случило.

Одржале и средба со градоначалникот, но таа не вродила со плод. Во ваква ситуација од клубот информираат дека се спречува нивниот развој како клуб.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани