Тошевски по четири месеци го напушта Шибеник и се враќа во Австрија

by Стефан
8 минути читање

Поранешниот младински репрезентативец на Македонија, Давид Тошевски по завршувањето на позајмицата во хрватски Шибеник се враќа во австрискиот Клагенфурт.

За австрискиот тим, Тошевски потпиша договор до јуни 2025 година на почетокот на оваа година, но веднаш беше испратен на позајмица.

Преку социјалните мрежи Тошевски изрази благодарност до Шибеник за времето поминато во клубот.

„Беше неверојатно искуство да се поминат четири месеци во Шибеник! Ви благодарам на сите тренинзи, натпревари и незаборавни моменти на теренот. Горд сум што бев дел од оваа одлична екипа. Ви благодарам на незаборавната поддршак и ви посакувам среќам во идните натпреварувања“, објави Тошевски.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани