Тиквеш ги промовираше новите дресови пред европските мечеви (ФОТО)

by riste
1 минути читање

Тиквеш во четврток на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје од 17 часот го пречекува Бреидаблик од Исланд во првото квалификациско коло од Конференциската лига.

Во пресрет на дуелот кавадаречкиот тим ги претстави дресовите за новата сезона. Тиквеш има три нови варијанти на дресови кои ќе почне да ги користи од дуелот во четврток.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани