Тепачка меѓу холандските и турските навивачи по крајот на мечот во Берлин (ВИДЕО)

by riste
1 минути читање

Различни беа емоциите кај турските и холандските навивачи по мечот кој го добија лалињата со 2-1, а тоа донесе и до физичка пресметка меѓу двете страни која беше прекината од полицијата и обезбедувањето.

Во текот на денот беше мирно во Берлин и покрај илијадниците фанови на двете селекции, но по крајот на дуелот атмосферата се нактрилизира, откако едните славеа, а другите тагуваа.

Дојде до тепачка меѓу Холанѓани и Турци, мораше да реагира полицијата за да спречи уште поголем инцидент.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани