Струга доби тежок противник, ќе игра против Слован Братислава во првото коло во ЛШ

by bojan
1 минути читање
Струга

Попладнево беше извршена ждрепката за првото коло во квалификациите во Лигата на шампиони, Струга доби тежок противник и ќе игра против Слован Братислава.

На денешната жрепка во Нион, Струга беше сместена во групата 1 и тоа помеѓу клубовите кои не беа носители.

Шампионот на Македонија немаше среќа и доби тежок противник, во првото коло во квалификациите во Лигата на шампиони ќе игра против Слован Братислава.

Клубот од Словачка ќе биде домаќин на првиот натпревар кој ќе се игра на 9/10 јули, додека пак реваншот ќе се игра на 16/17 јули во Македонија.

Обложувај се онлајн на натпреварите од ЕП на Моцарт и добиј бонус до 400 евра, регистрирај се ТУКА.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани