Пауло Фонсека официјално претставен во Милан

by 24 фудбал
1 минути читање

Италијанскиот гигант Милан го промовира новиот тренер, Пауло Фонсека. Португалецот неодамна пристигна во Милано и на официјалната презентација ја имаше својата прва прес-конференција.

Нему добредојде му посакаа директорите Ибрахимовиќ, Монкада и Фурлани. Фонсека во обраќањето зборуваше на повеќе теми, најавувајќи ја својата работа во Милан.

„Знам дека доаѓам во клуб кој сака да победува. Бев во неверојатниот клупски музеј и ја разгледав историјата на Милан, морам да признаам дека сум среќен што ќе бидам дел. Подготвен сум и не можам да го дочекам почетокот. Морам да признаам дека сум тука бидејќи верувам во борба за скудетото. Верувам во играчите кои ги поседува Милан. Не е тајна дека ни се потребни засилувања, има некои позиции кои треба да ги подобриме“, изјави Фонсека.

Пауло Фонсека доби двегодишен договор во Милан со опција за продолжување на уште една.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани